logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

15 MARCA 2024 r. - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

 Jak w nadchodzących dziesięcioleciach wyglądać będzie motoryzacja? Jaka koncepcja stylistyczna, jaki rodzaj napędu zwycięży?

A może w pełni autonomiczny samochód przyszłości - bez kierownicy i bez pedałów, wizjonerskie połączenie innowacyjności w dziedzinie napędu, zawieszenia, cyfryzacji i równowagi środowiskowej?

Na te i wiele innych pytań próbowali dzisiaj znaleźć odpowiedź w Poznaniu "Samochodziarze" z klas branży samochodowej i mechanicznej Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, ponieważ to największa w Polsce i czwarta w Europie impreza motoryzacyjna, gdzie można było nacieszyć oczy pięknem w każdym tego słowa znaczeniu.

Uczniowie mieli możliwość usiąść "za kółkiem" najnowszych modeli pojazdów, często dla nas "egzotycznych" jak i tych bliżej nam znanych marek w 4 tematycznych salonach: samochodowym, motocyklowym, caravaningowym oraz truck.

Były spektakularne pokazy motocyklowe i samochodowe; strefa land rover, profiauto, testy i konkursy oraz targi techniki motoryzacyjnej. O pozycji lidera poznańskiego Motor Show świadczą nie tylko rosnące liczby odwiedzających, ale także udział światowych liderów branży motoryzacyjnej, którzy przygotowali niebagatelne, pełne koni mechanicznych ekspozycje.

Liczby mówią same za siebie: 14 pawilonów, 300 wystawców, 60 polskich premier i pierwsza  europejska prezentacja najnowszego modelu Volkswagena – VW Touareg. Nie Frankfurt, nie Genewę a Poznań wybrał niemiecki producent.

Z programowej wycieczki wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń a opiekunowie zadowoleni że ich podopieczni nie wybrali kierunku samochodowego przez przypadek.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr