logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

15 MARCA 2024 r. - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

Dnia 22 kwietnia 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z opiekunami wzięła udział w uroczystych obchodach 155 rocznicy Bitwy pod Wąsoszem – najważniejszego wydarzenia Powstania Styczniowego.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 od mszy św. w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Wąsoszu Górnym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Powstańców Gloria Victis, gdzie odegrano Hymn Państwowy, powitano uczestników uroczystości, a organizatorzy obchodów: Wójt Gminy Popów – Bolesław Świtała i Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Następnie odczytano Apel Pamięci, w którym główną rolę odegrała młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku.

Na zakończenie części oficjalnej obchodów delegacje starostwa powiatowego, lokalnych samorządów i szkół złożyły wieńce.

O godz. 13.30 odbyła się inscenizacja Bitwy Pod Wąsoszem z 1863 roku w wykonaniu Grup Rekonstrukcji Historycznej: „9 Rota 1863” i „Chrobry I”, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc oraz Małogoskiego Oddziału Powstańczego 1863 roku.

W obchodach udział wzięli: poczet sztandarowy ZS Nr 1 w Kłobucku w składzie: Kinga Kłysińska z kl. III TE+TL, Angelika Kuberska z kl. II TŻ, Sebastian Praszczyk z kl. III TI oraz młodzież z klas mundurowych: Jakub Malec, Dominik Gloc, Martyna Kiepura, Wiktor Siwczyński z kl. I LO, Rafał Sikora i Michał Kulej z kl. I TE+TL i Krzysztof Wójcik, Wojciech Janic oraz Monika Myślińska z kl. I TI.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Agnieszka Nowicka i p. Bernardyna Leszczyńska.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr