Dnia 03 września 2018r. odbyła się akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość została przygotowana przez klasę III TM pod kierunkiem p. Piotra Borowskiego. Akademia rozpoczęła się o godz. 9.00. Część oficjalną akademii przygotował
Samorząd Uczniowski poprowadzoną przez przewodniczącą SU –Wiktorię Ladrę, natomiast część artystyczną kl. III TM. Samorząd Uczniowski wystawił poczet sztandarowy w składzie Kinga Kłysińska, Maryla Krasińska z kl. IV TE oraz Mateusz Bronis z kl. IV TI.

Uroczystość swoją osobą zaszczycił Starosta Kłobucki pan Henryk Kiepura oraz ks. Grzegorz Banasiak - Proboszcz Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Cała społeczność szkolna otrzymała słowa otuchy i uznania za działania na rzecz szkoły.

Pani dyrektor Anna Nowicka powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła uczniom klas pierwszych ich wychowawców, życzyła wytrwałości i siły do wytężonej pracy. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej ZS Nr 1 w Kłobucku,  uczniowie złożyli też ślubowanie.