Od soboty 21 września grupa nauczycieli zawodu branży gastronomicznej przebywa na tygodniowym szkoleniu typu job shadowing we francuskim mieście Montlucon.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Miejscem odbywania warsztatów dla nauczycieli jest centrum szkoleniowe organizacji Aformac, gdzie w pełni wyposażonej pracowni gastronomicznej pod okiem profesjonalnego instruktora zgłębiają oni tajniki kuchni francuskiej. Dodatkowo codziennie wizytują zakłady gastronomiczne w Montlucon i okolicy, gdzie zapoznają się ze specyfiką każdego z nich, systemem pracy, wyposażeniem i asortymentem sporządzanych tam potraw.