Na Jasnej Górze dokonano podsumowania akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.Organizatorem inicjatywy pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer było Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie.

W akcję włączyły się samorządy, fundacje, stowarzyszenia oraz 695 szkół województwa śląskiego. W gronie placówek oświatowych znalazła się również nasza szkoła. Również z naszych paczek mogły cieszyć się polskie dzieci z Litwy, Ukrainy oraz Białorusi.

W spotkaniu uczestniczyli: metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo, pomysłodawca akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”, ks. Ryszard Umański, dyrektor częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, delegacje placówek oświatowych. Spotkanie podsumował występ w Sali Papieskiej Polskiego Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Bursztynki”, działającego przy polskiej szkole podstawowej w Pakienie na Litwie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy zaangażowali się na rzecz Polaków mieszkających na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Nasze kolejne zaangażowanie na rzecz Kresów znakomicie wyraża zasada, że: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" .

AD