27.02.2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego.

Podziwialiśmy kunszt średniowiecznych mistrzów zaklęty w gotyckich świątyniach. A jest ich w tym miejscu niemało: katedra Św. Jana oraz kościoły: Św. Krzyża, Św. Bartłomieja, Św. Idziego, Św. Marcina. Pomostem od przeszłości do teraźniejszości stała się wizyta w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego. Rozpoczęliśmy od pracowni alchemika poszukującego „kamienia filozoficznego”, dowiedzieliśmy się co leczono „ proszkiem z mumii”, do czego wykorzystywano „ szylkret” i co spisano w „ farmakopei”. Zachwyciła nas panorama starego miasta którą podziwialiśmy z „Mostku pokutnic”. Naszej wędrówce towarzyszyły wrocławskie krasnale, chciały pokazać nam więcej ciekawych miejsc … Wyjazd zorganizowała mgr Joanna Morawska, opiekę sprawowała mgr Karina Hutna a oprowadzali : mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Marek Nowak.