Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100-lecie urodzin poety z pokolenia Kolumbów.

Uczniowie kl. IILOg (grupa z rozszerzonym językiem polskim) uczestniczyli w maju 2021 r. w facebookowym projekcie „BACZYŃSKI”.

Głównym jego celem było upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poprzez prezentowanie twórczości poety w różnorodnych formach prac.

Julia, Marcelina, Michał, Oliwia, Paulina i Wiktoria w ramach przedsięwzięcia przygotowali zakładki do książek, recytowali również wybrane wiersze. Efekty ich pracy prezentują zdjęcia i nagrania udostępnione na stronie szkoły i grupy facebookowej PROJEKT „BACZYŃSKI” - https://www.facebook.com/groups/241331400889581 .

W ramach zajęć języka polskiego uczniowie obejrzeli także 2 filmy przybliżające sylwetkę „żołnierza, poety, czasu kurz” i jego poezję: „Niebo złote ci otworzę…” i „Baczyński”.

Utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego recytowane przez Naszych uczniów.