Wojewódzki konkurs wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności PIP oraz o historii Powstań Śląskich

W dniu 14 maja 2021r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, uczennica klasy I TG Adrianna Wasiel reprezentowała naszą szkołę podczas finału wojewódzkiego konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności PIP oraz o historii Powstań Śląskich. Konkurs odbył się z okazji 100-lecia wybuchu III powstania śląskiego i przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego.

Organizatorami Konkursu byli: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach.
Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Poseł Wojciech Szarama.
Do konkursu zgłosiło się 11 szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego.
Wydarzenie miało na celu popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej oraz upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat historii Powstań Śląskich.

Na stronie OIP Katowice znajduje się film z finału konkursu: https://katowice.pip.gov.pl/pl/aktualnosci/125197,film-z-finalu-konkursu-wiedzy-o-prawie-pracy-bhp-i-dzialalnosci-panstwowej-inspekcji-pracy-oraz-o-historii-powstan-slaskich-.html

Nauczyciele przygotowujący uczennicę: Justyna Jelonek – część bhp, Bernadeta Leszczyńska – część historyczna.

Zdjęcie ze strony OIP Katowice