W związku z rozpętaną przez Rosję wojną przeciw Ukrainie Starostwo Powiatowe w Kłobucku organizuje akcję pomocy humanitarnej. W pierwszej kolejności organizujemy zbiórkę lekarstw, bandaży, opasek uciskowych, apteczek itp. a także żywności długoterminowej (konserwy, woda itd.) bardzo potrzebne są także koce, śpiwory itp.

Zbiórkę pomocy humanitarnej rozpoczynamy w poniedziałek 28 lutego o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku (Zagórzu) ul. Zamkowa na terenie warsztatów szkolnych.

Tego samego dnia zaplanowane jest wysłanie pierwszego transportu z pomocą na granicę z Ukrainą. Transport zostanie przeładowany i przekazany Ukraińskiej Straży Pożarnej Obwodu Jaworowskiego. Akcja pomocy będzie kontynuowana w następnych dniach.

Kolejnym działaniem jest przygotowanie miejsc tymczasowego pobytu oraz docelowych kwater dla uciekających przed wojną kobiet i dzieci. Uruchomiony został w Starostwie Powiatowym w Kłobucku telefon kontaktowy dla mieszkańców wyrażających chęć pomocy czy zakwaterowania. Następne dni przyjmowanie zbiórek odbywać się będzie w godz. 8:00-12:00.

Z upoważnienia Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury działania koordynują:

• Koordynacja całości działań - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku tel. 784 926 197
  • Koordynacja pomocy rzeczowej - Mariusz Mandat tel. 609 099 764
  • Sekretariat Starosty Kłobuckiego tel. 34 310 95 00

Informacja ze strony https://www.powiatklobucki.pl/aktualnosci/index/Pomoc-dla-walczacej-Ukrainy/idn:2268