BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!.

Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W tegorocznej edycji pojawiło się wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim ,wpisy na portalu zastąpiły tradycyjne kartki wykonywane przez uczniów. W ramach projektu uczniowie klas 2 TM i 3 TM/TŻ obejrzeli film – o życiu codziennym podczas Powstania Warszawskiego. Uczniowie pracowali w grupach nad wybranymi problemami, a następnie zaprezentowali na forum klasy poszczególne zagadnienia.

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała 31 stycznia 2023 roku dyplom od organizatora z podziękowaniem za włączenie się do ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej Powstanie Warszawskie. Koordynatorem akcji Bohateron w Twojej Szkole 2022 był nauczyciel historii p. Marek Nowak.