W dniu 18 maja 2023 r. uczniowie klas: II TEL oraz III LO uczestniczyli w podsumowaniu zajęć w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego Politechniki Częstochowskiej.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów: "Czy materiał może być inteligentny?" oraz "Jak zobaczyć niewidzialne i poczuć nieodczuwalne? - o subiektywnych i obiektywnych aspektach VR w nauce. W podsumowaniu projektu uczestniczyli m.in. prezydent Miasta Częstochowy p. Krzysztof Matyjaszczyk, rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż Norbert Sczygiol, p. Anita Imiołek, Zastępca Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach, przedstawiciele firm: MASKPOL oraz DOMBUD , które ufundowały nagrody główne dla uczestników projektu.