W dniu 17 października 2023 r. uczniowie klas: II LO, III TEL, III TGI, II TI oraz II TG pod opieką p. Agnieszki Nowickiej, p. Bernadety Leszczyńskiej i p. Marzeny Markisz wzięli udział w wyjeździe do Katowic na wystawę "BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE".

Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentowała autentyczne ludzkie ciała co pozwoliło odkryć skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znalazły się na wystawie, były prawdziwe. Ciała pochodziły od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji. BODY WORLDS opiera się na przełomowym procesie plastynacji dr. Gunthera von Hagensa – metodzie konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu.
Wyjazd posłużył uczniom do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii.