Akcja zorganizowana z inicjatywy Pani Julii Lewandowskiej przy współpracy Samorządu Uczniowskiego ma na celu zbiórkę zużytych baterii.

Od tygodnia w naszej szkole prowadzona jest zbiórka zużytych baterii, pieniądze z ich recyklingu zostaną przekazane na szczytny cel – budowę kolejnych studni w Czadzie. Projektem zajmują się Misje Sercanów. Z najnowszego raportu dowiadujemy się, że Czad należy do najbiedniejszych i najgorętszych krajów świata. Mimo wysokich temperatur, brakuje wodociągów, nie ma też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje. Ludzie piją zanieczyszczoną wodę, która wygląda jak kawa z mlekiem, dlatego często chorują, a nawet umierają. Do końca roku szkolnego chcemy zebrać minimum 50 kg baterii. Nie bądź obojętny, dołącz do akcji. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tak szczytnego celu.