min_1W dniu 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych (Konfucjusz). Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Krzysztof Nowak–członek Zarządu Powiatu w Kłobucku, emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Dyrektor Anna Nowicka podziękowała zebranym pedagogom za trud i wysiłek włożony w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Pan Krzysztof Nowak życzył nauczycielom sukcesów zawodowych oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: IIITP, IIITE, IIITF oraz IVTE, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Rokosy. Młodzi artyści m.in. poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli za wskazywanie właściwej drogi w życiu. Część artystyczną ubarwiła, przygotowana przez mgr Beatę Plutę, prezentacja multimedialna pt: Wspomnień czar, przedstawiająca fotografie emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Scenografię w tonacji jesiennej przygotowała mgr Marta Wawrońska–Koch. Na zakończenie akademii dyrektor Anna Nowicka uhonorowała dyplomami nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi obchodzących jubileusze pracy.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa