Wyjazd na Salon Maturzystów
minW dniu 26 września 2016r. maturzyści (z klas: IIILO, IVTI, IVTB) oraz zainteresowani uczniowie z klasy IIITM/TP udali się na Krakowski Salon Maturzystów zorganizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum przez ogólnopolski miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podczas których omówione zostały zasady zdawania matury z języka polskiego, matematyki i języków obcych. W czasie trwania Salonu uczniowie odwiedzali stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie i uzyskali komplet informacji na temat wymagań rekrutacyjnych, nowych kierunków i warunków studiowania. Ponadto, uczestnicy Salonu otrzymali bezpłatny egzemplarz Ogólnopolskiego Informatora dla Maturzystów 2017. Wyjazd zorganizowała mgr Małgorzata Rokosa, z kolei opiekę nad młodzieżą sprawowały: mgr Bernardyna Leszczyńska i mgr Beata Pluta. Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Tegoroczna edycja Salonu była dziesiątą z kolei i odbywała się w ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa