24. 09. 2021r. w związku z obchodzonym “Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” policjanci z KPP w Kłobucki wraz z działającą przy Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku Młodzieżową Służbą Ruchu Drogowego zorganizowali praktyczne działania edukacyjne ukierunkowane na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych.

Akcją objęto uczniów SP nr 1 w Kłobucku. W piątek na ulicach Kłobucka, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1, można było zobaczyć wspólne patrole mundurowych oraz uczniów z drugiej klasy o profilu ogólnopolicyjnym. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie pod nadzorem policjantów i naszych uczniów z MSRD ćwiczyli zdobyte umiejętności przechodząc przez przejścia dla pieszych. Obecność młodych ludzi w mundurach i żółtych kamizelkach odblaskowych sprawiła, że większość kierujących uważniej poruszała się po drogach. Akcję koordynowała p. Anita Ziomko–Nowak.