26.04.2022r. w ZS Nr1 w Kłobucku odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowane przez Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Kłobucku.

W eliminacjach wzięło udział 35 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. W kategorii III - ,, szkoły ponadpodstawowe ” Mateusz Rokosa z kl. 3TIp zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. W tej samej kategorii Wiktor Tałajczyk z kl. 2LO był drugi a Julia Najman z 1LO trzecia. Gratulujemy sukcesów uczniom oraz ich opiekunowi p. Anicie Ziomko-Nowak.

Nasi uczniowie i nauczyciele klas mundurowych zadbali o przygotowanie sal, recepcję turnieju i zabezpieczenie miejsc parkingowych. Uczniowie i nauczyciele klas żywieniowych zapewnili kompleksową obsługę gastronomiczną.

Przygotowania do turnieju koordynowała p. Anita Ziomko-Nowak.