10. 02. 2023r. uczniowie z klas drugich i czwartych, realizujący profil mundurowy w ZS Nr1, uczestniczyli w zajęciach programowych zrealizowanych w ,,Muzeum Dywizjonu 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha” w Napoleonie.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z historią Lotnictwa Polskiego od początków powstania do czasów obecnych. Szczególną uwagę zwrócono na okres II wojny światowej i dokonania Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Uczniowie mieli okazję poznać bohaterską postawę polskich żołnierzy - lotników biorących udział w Bitwie o Anglię. Nasz przewodnik z wielką pasją przybliżył nam postaci asów lotnictwa z czasów II wojny światowej. Wyjazd zorganizowała koordynator klas mundurowych: p. Anita Ziomko-Nowak a opiekę sprawowali p. Marek Nowak i p. Michał Kalke.