W roku szkolnym 2023/2024 poszerzamy ofertę edukacyjną ZS Nr 1 w Kłobucku w zakresie kształcenia klas mundurowych.

Od piętnastu lat realizujemy profil ogólnopolicyjny, a od września 2023 r. staraniem Starostwa Powiatowego w Kłobucku otrzymaliśmy zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na otworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego w klasie pierwszej o profilu technik informatyk. W Oddziałach Przygotowania Wojskowego realizowanych w technikum przewidziane jest szkolenie wojskowe w klasach 1-4 oraz obóz szkoleniowy w klasie piątej. Szkolenie wojskowe prowadzone jest zarówno w szkole jak i w ,,patronackiej” jednostce wojskowej. Warto nadmienić, że absolwenci tego kierunku w przyszłości będą mieli skrócone szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub dodatkowe bonusy przy naborze do uczelni wojskowych. Zapraszamy chętnych do podjęcia nauki na tym nowym ciekawym kierunku, a wszystkich miłośników militariów i fanów Wojska Polskiego już dziś zapraszamy do zaprzyjaźnionej Jednostki Wojskowej na ,,Dzień Otwarty Koszar” w najbliższy piątek do Gliwic.