W dniu 15 lutego 2024r. uczniowie z klasy II LO realizujący profil mundurowy uczestniczyli w zajęciach programowych w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Nasi mundurowi brali udział w szkoleniu zrealizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Służby Więziennej w zakresie edukacji proobronnej młodzieży „W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE”. Program ma na celu edukację młodzieży związaną z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych, w sposób szczególny realizowaną poprzez prowadzenie szkoleń strzeleckich. W trakcie zajęć na strzelnicy i w ,,sali broni” nasi uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, ćwiczyli celowanie, zgrywanie przyrządów celowniczych, przyjmowanie prawidłowych postaw strzeleckich, zostali zapoznani z bronią którą posługują się funkcjonariusze SW w swojej pracy, odbyli trening strzelecki z wykorzystaniem broni pneumatycznej. Zajęcia zorganizowała i koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak opiekę pełnił mgr Marek Nowak.

link do filmu