logo SZ NR 1 w Kłobucku

Mamy wicemistrza Polski!

minPrzemysław Kilan z Dankowa został wicemistrzem polski amatorów  w siłowaniu na rękę prawą w kat 86 kilogramów senior.

31 listopada 2010 roku w Starym Mieście koło Konina odbyły się  VII Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce. W zawodach tych mają prawo startu wyłącznie zawodnicy początkujący, którzy nie startowali na Zawodowych Mistrzostwach Polski, lidze zawodowej oraz większych imprezach rangi ogólnopolskiej czy światowej.

Wystartowało ponad 100 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Przemysław Kilan  z Dankowa reprezentujący barwy kluby Sokół  Koniecpol wystartował w silnie i najliczniej obsadzonej(25 startujących)kategorii 86 kg senior prawa ręka. Po stoczeniu  7 zaciętych walk eliminacyjnych doszedł do finału kat.86 kg. W finale uległ silnemu i szybkiemu zawodnikowi z Suwałk Marcinowi Sacharzewskiemu. Tym samym PRZEMYSŁAW KILAN zajął 2 miejsce w kat. 86 kg i został wicemistrzem POLSKI amatorów w siłowaniu na ręką prawą w kat. 86kg senior.

Przemek Kilan wystartował również w kat. Open (wszechwag) prawej ręki i zajął 6 miejsce  pokonując między innymi Piotra ŚWIĘCKIEGO z Kłodawy, wicemistrza polski amatorów w kat. +95kg.