W czwartek 18 kwietnia 2024 r. w całej Polsce odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Najlepsi uczniowie szkół średnich archidiecezji częstochowskiej zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi Księgi Sędziów i Dziejów Apostolskich, stanowiących tegoroczny zakres biblijnych zmagań.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, sprawowanej przez bp. Andrzeja Przybylskiego. Następnie w Sali Papieskiej uczniowie napisali test, który wyłonił siedmiu finalistów. W ramach Konkursu młodzi uczestniczyli w Domu Pamięci Prymasa Wyszyńskiego w spotkaniu zatytułowanym: „Wszystko wasze niech się dzieje w miłości. ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Stefana Wyszyńskiego”.

Po części pisemnej miała miejsce część ustna, która wskazała zwycięzców:

I miejsce: Mateusz Bułacz, IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie;
II miejsce: Mateusz Banaszczyk, I LO im. F. Fabianiego w Radomsku;
III miejsce: Barbara Waryś, I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie;
IV miejsce: Patrycja Słocińska, LO im. H. Sucharskiego w Myszkowie;
V miejsce (ex aequo): Sara Żurek, LO im. H. Sucharskiego w Myszkowie i Mateusz Desperak, Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku;
VI miejsce: Patrycja Gąciarek, II LO im. K. Baczyńskiego w Radomsku.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi!
Finał ogólnopolski OKWB odbędzie się w czerwcu w Niepokalanowie.
Etap diecezjalny Konkursu wpisał się w trwający od 14 do 20 kwietnia XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
Tekst i zdjęcia: (jal)