logo SZ NR 1 w Kłobucku
kapitaluniaminPo odbyciu staży w ramach projektu "Przez mobilność do kariery", młodzież z technikum żywienia oraz technikum usług fryzjerskich zaprezentowała swoje nowe umiejętności oraz przedstawiła wrażenia z pobytu we Francji i Włoszech. Odbyło się to 13 listopada podczas uroczystego obiadu przygotowanego właśnie przez uczniów szkolących się przez miesiąc we Francji, a z udziałem zaproszonych gości: Starosty Kłobuckiego p. Romana Minkiny, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia p. Macieja Biernackiego, przedstawicieli lokalnych pracodawców - Dyrektora Hotelu Restauracji "Wenecka" p. Wojciecha Śleszyńskiego oraz szefowych zakładów fryzjerskich w osobach p. Iwony Gabrysiak i p. Katarzyny Zając, jak również przedstawicieli ZS Nr 1 - dyrektor p. Anny Nowickiej, kierownika szkolenia praktycznego p. Wioletty Szlązak, księgowej p. Aliny Bogacz oraz koordynatorki projektu p. Olgi Biernackiej i opiekunek stażystów: p. Anny Wiśnik, p. Kamili Bogacz-Bugaj, p. Magdaleny Klimaszewskiej oraz p. Magdaleny Trzepizur.
Uczennica technikum usług fryzjerskich przedstawiła cele i założenia projektu, przygotowania do wyjazdu i sam przebieg stażu we Włoszech. Z kolei stażyści z technikum żywienia pokazali prezentację multimedialną, która przybliżyła wszystkim pobyt uczniów we Francji. Następnie wszyscy przenieśli się do Włoch, a to za sprawą filmu nakręconego przez „fryzjerki”. Piękne włoskie krajobrazy, włoska kuchnia, włoskie fryzury, a do tego włoska muzyka i promienne, zadowolone twarze uczennic. A na koniec prawdziwa wisienka na torcie - oryginalne, smaczne i aromatyczne potrawy kuchni francuskiej przygotowane przez „żywieniowców”:
- tarta lotaryńska na przystawkę,
- wołowina po burgundzku jako danie główne,
- eklery na deser.
Wielkie dzięki dla wszystkich osób, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do realizacji tego projektu!!!
Projekt "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo", realizowany przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

Do wiadomości podała p. K. Bogacz-Bugaj

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr