logo SZ NR 1 w Kłobucku
Dodatkowe kompetencje –drogą do sukcesu
kapitaluniaW naszej szkole zakończono trwający 1,5 roku projekt „Energia kompetencji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX POKL, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Opiekę nad projektem z naszej strony sprawowała p. Wioletta Szlązak, Kierownik Szkolenia Praktycznego.
Budżet projektu wynosił 547 459,43zł. Za otrzymane środki zakupiono m.in. nowoczesny sprzęt komputerowy do pracowni informatycznej za około 100 000zł, tożsamy z wyposażeniem Politechniki Częstochowskiej oraz przeprowadzono zajęcia i specjalistyczne kursy zawodowe dla uczniów.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach wyrównawczych z matematyki (50 osób), zajęciach rozwijających z języka angielskiego (30 osób), zajęciach indywidualnych i grupowych z doradztwa zawodowego (30 osób), zajęciach z przedsiębiorczości (30 osób). Dla młodzieży zorganizowano także kursy: Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D (30 osób), Multimedia w reklamie (10osób), Komputer w zawodach technicznych (20osób) oraz specjalistyczne kursy zawodowe. Wśród nich znalazły się: Operator koparko-ładowarki (10osób), Operator wózków widłowych (10osób), Kelner (10osób), Barman (10osób), Obsługa kas fiskalnych (10osób),Monter sieci światłowodowych w informatyce (20osób), Monter sieci światłowodowych w budownictwie (10osób). Młodzież uczestnicząca w projekcie otrzymała oprawę metodyczną : podręczniki, słowniki, płyty i notesy. Każdy z kursów zakończył się egzaminem a uczestnicy otrzymali certyfikaty i suplementy potwierdzające kompetencje zawodowe w języku polskim i angielskim, honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Ukończone formy kształcenia zawodowego dla wielu uczniów stały się sposobem na znalezienie dodatkowej pracy w czasie wakacji i źródłem poprawy własnego budżetu. Uczestnicy projektu odbyli także praktyki zawodowe, 60 osób otrzymało możliwość zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy w różnych instytucjach, zakładach produkcyjnych, usługowych i obiektach gastronomicznych mieszczących się na terenie powiatu kłobuckiego. Myślę, że ukończone przedsięwzięcie, bardzo przecież pracochłonne, przyniesie wymierne korzyści nie tylko uczniom ZS Nr 1, ale również całej społeczności lokalnej naszego powiatu i przyczyni się do atrakcyjności naszych absolwentów na rynku pracy - mówi opiekun projektu p. Wioletta Szlązak

Do wiadomości podała p. Wioletta Szlązak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr