Nasi uczniowie wędrowali śladami Władysława Sebyły
min_sW przypadającą 6. lutego 115. rocznicę urodzin, Władysława Sebyły, uczniowie klasy ILO wraz z mgr Joanną Zmorą i mgr Anną Luberdą-Sztyk, uczestniczyli w kłobuckiej wędrówce śladami Władysława Sebyły.
Wędrówka wpisywała się w część obchodów I Gali Poetyckiej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku.z okazji 115 rocznicy urodzin poety.
Władysław Sebyła poeta, krytyk urodził się 6. lutego 1902 r. w Kłobucku. Jako ośmioletni chłopiec zaczął pisać pierwsze wiersze. Od wczesnych lat wykazywał również wszechstronne uzdolnienia artystyczne (malował, grał na skrzypcach, fortepianie i komponował).
Sebyła brał udział w I powstaniu śląskim. Był członkiem grupy literackiej "Kwadryga", współpracownikiem dwutygodnika „Zet”. Zadebiutował w 1927 r. cyklem wierszy pt. "Modlitwa". We wrześniu 1928 roku ożenił się z Sabiną Marią Krawczyńską. Poeta wydaje kolejne tomiki: "Pieśni Szczurołapa" (1930), "Koncert egzotyczny" (1934) i "Obrazy myśli" (1938). Latem 1939 roku w stopniu podporucznika zostaje powołany do wojska. Po klęsce kampanii wrześniowej dostaje się do niewoli i przebywa w obozie w Starobielsku. Został zamordowany przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 roku.

Do wiadomości podały p. A. Luberda-Sztyk i p. J. Zmora.