I miejsce dla Michała Błaszczaka z IIITI…
min_1W dniu 23.03.2017r. odbył się w naszej szkole XI Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i najczęściej marzeniem jeszcze (Zbigniew Herbert). Wzięli w nim udział uczniowie z następujących klas: Dominika Międła – kl.IITL, Sonia Matyja – kl.ILO, Paulina Janik – kl.IIITE, Justyna Chwałowska – kl.ITE, Mateusz Olszewski – kl.ITE, Emilia Siwek – kl.IIITF, Jakub Hofman – kl.ITE, Damian Bernaś – kl.IIITI, Michał Błaszczak – kl.IIITI. Prezentowali oni z pamięci wybrany przez siebie tekst poetycki pod hasłem „Moje spotkanie z poezją”. Jury w składzie: mgr M. Rokosa, mgr I. Dobringer – Jaworska, mgr B. Zbrońska I miejsce przyznało Michałowi Błaszczakowi z kl. IIITI, który recytował wiersz Władysława Sebyły I znowu tupot nóg sołdackich; II miejsce – Damianowi Bernasiowi z kl.IIITI , który deklamował wiersz Zbigniewa Herberta Chciałbym opisać; III miejsce – Dominice Międle z kl.IITL, która recytowała wiersz Heleny Chłopek Księżycowa podróż. Podczas prezentacji uczestników jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez panią wicedyrektor Bożenę Trzepizur. Zorganizowany konkurs recytatorski zaowocował wyższym poziomem aspiracji literackich wśród młodzieży, świadomym poszukiwaniem przez nią poezji o walorach artystycznych i intelektualnych.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa