logo SZ NR 1 w Kłobucku
SPOTKANIE HARCERSKICH POKOLEŃ
min_1„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest” pod takim hasłem 24 marca w naszej szkole odbyło się „Spotkanie harcerskich pokoleń”.
Organizatorami przedsięwzięcia, które rozpoczęło obchody jubileuszu 100-lecia harcerstwa na ziemi kłobuckiej, były Komenda Hufca ZHP Kłobuck wraz z ZSNr1 w Kłobucku. Na uroczystość przybyli seniorzy, starszyzna, i przedstawiciele drużyn wędrowniczych, harcerskich, starszoharcerskich, gromad zuchowych wraz z instruktorami oraz instruktorzy Hufca ZHP Kłobuck działający obecnie i w przeszłości, łącznie ponad sto dziesięć osób, aby zobaczyć się po latach, powspominać, pośpiewać - być ze sobą razem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością także samorządowcy: p. Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki, p. Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka, p. Magdalena Kasprzak, Sekretarz Gminy Kłobuck, p. Danuta Gosławska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku. p. Ewa Brzózka, Sekretarz Gminy Lipie, a także p. Anna Nowicka, dyrektor ZSNr1 w Kłobucku, p. Olga Skwara, dyrektor MOK w Kłobucku, p. Krzysztof Nowak - członek Zarządu Powiatu, i p. Roman Minkina, radny powiatowy i członek Rady Przyjaciół Harcerstwa.
Wśród gości znaleźli się również harcmistrz Andrzej Lichota, wieloletni Komendant a obecnie Skarbnik Chorągwi Śląskiej, a także przedstawiciele organizacji działających na terenie powiatu kłobuckiego: p. Sylwia Piątkowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, p. Zygmunt Grzybowski, Prezes Związku Kombatantów RP i BWP w Kłobucku niezawodni przyjaciele ZHP - dr Artur Dąbrowski, Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz pwd. Rafał Orłowski, członek Rady Przyjaciół Harcerstwa. Na piątkowe spotkanie przybyli również byli komendanci Hufca ZHP Kłobuck hm. Wiesław Wiatrak i hm. Halina Wróbel.Uczestników spotkania przywitała obecna Komendantka Hufca ZHP Kłobuck harcmistrzyni Beata Pluta, która podziękowała wszystkim gościom za przybycie i podkreśliła historyczną wartość spotkania oraz rolę harcerstwa. Szanowni goście składali zgromadzonym w ZSNr1 w Kłobucku pokoleniom harcerskim na ręce komendantki najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej oraz chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami z harcerskiego szlaku. Część artystyczną przygotowali: zuchy z 10 Gromady Zuchowej MALI PRZYRODNICY oraz harcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT i młodzież z ZSNr1 w Kłobucku. Uroczystość uświetnił również swoim występem Zespół CZEREMCHA z Parzymiech. Podczas spotkania można było obejrzeć również wystawę, na której znalazły się m.in.: dokumenty, plansze, puchary, kroniki harcerskie, odznaczenia czy zdjęcia instruktorów, którzy tworzyli historię Hufca Kłobuck. Goście mogli obejrzeć również prezentację multimedialną przedstawiającą działania i zadania programowe obecnie realizowane przez Hufiec ZHP Kłobuck. Wszyscy goście biorący udział w spotkaniu otrzymali mini śpiewnik, w którym znalazły się piosenki te dobrze znane wszystkim harcerzom i te trochę zapomniane oraz z najnowszego repertuaru harcerskiego. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek, przy którym w małych grupkach rozmawiali i wspominali wspaniałe chwile, niezapomniane przygody przeżyte w harcerskich mundurach. Spotkanie było okazją do wspomnień, wzruszeń, nostalgii, wspólnych zdjęć, by jeszcze raz z przyjaciółmi zatrzymać na fotografii uciekający czas. Rozbrzmiewały harcerskie piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary. Spotkanie z przyjaciółmi sprzed lat przyniosło wszystkim wiele radości.
Uroczystość została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Kłobuckiego i rzeczowemu MSZiZ w Kłobucku oraz firm CYMES i DELICPOL.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr