logo SZ NR 1 w Kłobucku
Nasz jubileusz 40-lecia
minO 9-tej msza w zagórskim kościele. O 11-tej spotkanie wszystkich ze wszystkimi w dużej sali gimnastycznej. Ale w małej sali gimnastycznej się też działo. To można było zobaczyć dopiero po mszy i części oficjalnej w dużej sali gimnastycznej i smacznym obiadku konsumowanym na stołówce.  A tu w dużej sali gimnastycznej, wspaniali goście. Pierwszy dyrektor szkoły pan Antoni Paluszyński, pani dyrektor Danuta Oczkowska i wielu, wielu pierwszych nauczycieli naszej szkoły. Pani Maria Kopera, Andrzej i Krystyna Głąb, pani Kamila Broniszewska, pan Bonifacy Krakowian, Wiesław Chałaczkiewicz i państwo Jadwiga i Henryk Ziętek... Do małej sali gimnastycznej jeszcze wrócimy.
A msza św. w naszym zagórskim kościele? Niezwykła. Mszę celebrują trzej nasi absolwenci i to absolwenci dość odległych specjalizacji od tego, czym się teraz zajmują. Ks. Krzysztof Mońka to absolwent Liceum Pojazdów Drogowych naszej zagórskiej szkoły z rocznika 1979. Dziś jest polskim misjonarzem w Argentynie. Ks. Jan Piekarski to absolwent naszego Liceum Zawodowego o specjalności elektromechanik. A trzecim celebrującym był Krzysztof Słomian, nasz absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa z roku 1982. Ks. Krzysztof w swojej homilii przepięknie i po mistrzowsku posłużył się poznanym fachowym pojęciem w swojej szkole na zajęciach z przedmiotów zawodowych. O Wielkim i Wszechmocnym Konstruktorze. Jak na absolwenta Liceum Pojazdów Drogowych przystało. 
Po mszy a przed uroczystą akademią w dużej sali gimnastycznej nasi goście mogli zwiedzać szkołę. Wszystkie pracownie, sale lekcyjne, w których kiedyś mieli zajęcia, stanęły przed nimi otworem. O godz. 11-tej duża sala gimnastyczna wypełniona po brzegi. Mnóstwo gości - Pani Dyrektor Delegatury KO w Częstochowie mgr Anna Gamalczyk. Byli obecni panowie ze Starostwa Powiatowego w Kłobucku - pan Wicestarosta Roman Minkina, Sekretarz Starostwa Maciej Biernacki ale też, co sobie też bardzo cenimy, pan Burmistrz Kłobucka, Krzysztof Nowak. No i bliski sercu nasz absolwent, pan Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Rolnego, Artur Ławniczak. On jest tak bardzo nasz, że nie został tu wymieniony na pierwszym miejscu, on współgospodarzył na obchodach Jubileuszu naszej szkoły. Przywiózł prezenty. Ale i wymienieni wcześniej goście również. No w końcu mamy urodziny. Po wystąpieniu pani dyrektor Anny Nowickiej, która przypomniała m.in. historię naszej szkoły, obejrzeliśmy bardzo interesującą prezentację z historii naszej szkoły. I wręczanie kwiatów, prezentów i medali dla wy i zasłużonych. W części artystycznej obejrzeliśmy perfekcyjnie przygotowany występ naszej młodzieży z klas licealnych. I podobnie trzeba ocenić występ naszego Arka Kluby, laureata „Szansy na sukces” z jego rock and rollem i nostalgiczną pieśnią. A w finale wystąpień i występów w dużej sali gimnastycznej wjeżdża tort! Tort imponujący, tort 40-lecia. Tort dla wszystkich gości zebranych w sali gimnastycznej. To sprawka naszych klas „żywieniowych” i ich nauczycieli. 
I wreszcie spotkania w małej sali gimnastycznej. Tu również czeka na nas wspaniały poczęstunek. Szwedzki stół, jak się przyjęło u nas mówić o stole obficie zastawionym we wszelakie smakołyki. I tak było. Przy kawie i ciastku nasi goście często ze swoimi wychowankami miło spędzali czas. I rozmowy, rozmowy najczęściej wspominkowe. Jak to bywa, kiedy dawno się ktoś z kimś nie widzi. 
Jubileusz zakończył się mocnym występem zespołu SKL BLUES, zespołu naszego absolwenta Witka Dominika.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr