Pomaganie jest fajne
min_3Młodzież z ZSNR1 w Kłobucku, należąca do 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska poczta", która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Harcerze wraz z koleżankami i kolegami z ZSNr1 w Kłobucku na stronie www.marzycielskapoczta.pl znaleźli profile chorych maluchów wraz z ich zainteresowaniami, krótką biografią i adresami pocztowymi. Uczestnicy akcji z zaangażowaniem przystąpili do pisania listów i wykonywania kartek z życzeniami urodzinowymi. W sumie powstało kilkanaście listów i kartek. Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów, miała na celu zachęcenie młodzieży do niesienia wsparcia psychicznego chorym dzieciom oraz refleksję nad tradycyjną formą komunikacji. Mamy nadzieję, że wykonane przez młodzież z naszej szkoły listy i kartki będą dla dzieci miłą niespodzianką, dodadzą im sił do walki z chorobą a ich rodzicom otuchy. Własnoręcznie pisane listy – nie te wysyłane pocztą elektroniczną e-maile czy SMS-y, są wyjątkową i niepowtarzalną formą kontaktu. Będziemy propagować tę akcję wśród młodzieży ZSNr1 przez cały rok. Było to pierwsze przedsięwzięcie w naszej szkole, ale wiemy już na pewno, że nie ostatnie. Akcję koordynowały mgr Beata Pluta i mgr Joanna Zmora. Pozdrawiamy wszystkich podopiecznych „Marzycielskiej Poczty” i życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

Do wiadomości podała p. B. Pluta