"Zbieramy okulary dla Afryki"- kolejna akcja charytatywna w naszej szkole
minNa terenie archidiecezji częstochowskiej prowadzona jest akcja: "OKULARY KOREKCYJNE DLA AFRYKI". W powiecie kłobuckim - centrum koordynujące akcję: "OKULARY DLA AFRYKI" znajduje się w naszej placówce. Koordynatorem projektu na terenie powiatu kłobuckiego jest Pani mgr Anita Ziomko-Nowak. Pewnie niejeden z nas znajdzie w domu zbędną parę okularów korekcyjnych, które zalegają może gdzieś na dnie szuflady. Można je przynieść i zostawić specjalnie wyznaczonym na ten cel miejscu i przeznaczyć na rzecz osób potrzebujących w Kamerunie. Zbiórka okularów trwać będzie do Wigilii. Po zakończeniu akcji, jedna z firm optycznych z Zawiercia, doprowadzi okulary do stanu używania, a podmioty koordynujące akcję prześlą je do placówek w Kamerunie. Tam, poprzez lekarzy, rozdysponowane zostaną wśród miejscowej ludności.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak