Wolontariusze przeszkoleni
min_1W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypadał 5. grudnia, mieliśmy okazję spotkać się z wolontariuszem, twórcą i założycielem dobroczynnego ruchu "Betel", założycielem domu pomocy osobom niepełnosprawnym w Etiopii i autorem książki "Dom na rogu Afryki" oraz koordynatorką projektu "Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki" - prezes fundacji Współpraca i Rozwój Lidią Maślanką
"Po tych kilku latach mojej przygody z Afryką powiem, że jest ona piękna. Nie zielona i nie wcale kolorowa. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna - brudna, zakurzona i pełna robactwa. To, co najpiękniejsze w Afryce to uśmiech i wolność. Aby one świeciły pełnym światłem potrzeba jeszcze odrobinę miłości". Tymi słowami do uczniów i pedagogów ZSNr1 zwrócił się A. Kalinowski.
Prelegenci zachęcali młodzież naszej szkoły do zaangażowania się w wolontariat i służbę na rzecz drugiego człowieka. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki. Na koniec spotkania uczniowie wraz z p. Anitą Ziomko-Nowak, przekazali część zebranych okularów do Kamerunu.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz