Reset:
Kontrast:
C1
C2
C3
C4
Rozmiar tekstu:
A
A+
A++
Odstępy:

Co słychać u naszych uczniów w Grecji?

Czwartek i piątek były kolejnymi dniami pracy naszych stażystów przebywających w Grecji. Trzeba przyznać, że świetnie spisują się podczas wykonywania różnych czynności zarówno w kuchni, jak i na sali konsumenckiej, za co są systematycznie chwaleni przez swoich greckich opiekunów.

Sami uczniowie chętnie uczą się nowych rzeczy, w tym słownictwa greckiego.

Motywacją dla nich jest zapewne pasja, jaką obserwują u swoich szefów, gdy ci przekazują im swoją wiedzę i umiejętności.To ludzie pełni energii, radości życia, zawsze mili, uśmiechnięci, z wielką ochotą współpracujący z młodzieżą, jednocześnie wymagający i konsekwentni. Widać południowy temperament, choć, jak mówią uczniowie, wszelkie prace wykonują bez zbędnego pośpiechu, a zawsze na czas (to jedna z tych rzeczy, które intrygują naszych uczniów).

Ale pobyt w Grecji to również realizacja programu kulturowego, stąd codziennie nasi uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach.

W czwartek odbyły się rozgrywki w siatkówce plażowej (zespoły mieszane z Kłobucka i z Rawy Mazowieckiej), było dużo emocji i zabawy. Jak zawsze świetni byli zawodnicy z Zagórza - dziewczyny z II TŻ: Kasia Smolarz, Julia Paurowicz i Paulina Dwornik zachwyciły wszystkich swoimi umiejętnościami i kondycją.

W piątek uczestniczyli w wycieczce do Doliny Tempe, gdzie znajdują się m.in. źródła Afrodyty i nimfy Dafne.

Sobota i niedziela były dniami wolnymi od pracy, za to pełnymi wrażeń. W sobotę stażyści wraz z opiekunami zwiedzali greckie Meteory, czyli klasztory prawosławne wzniesione wysoko na skałach wśród chmur (niesamowicie fascynujące miejsce). W niedzielę celem wycieczki były Saloniki - drugie co do wielkości miasto Grecji w regionie Macedonia.

Dodać należy, że przebywającym w Grecji towarzyszy piękna słoneczna pogoda z temperaturą przekraczającą 20 stopni.

stop-covid500.png

więcej informacji tutaj


 Plakat 1

SKP ZS Nr 1 w Kłobucku

Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy

Nasza Szkoła

Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku

ul. Zamkowa 6
42 - 100 Kłobuck

Jesteśmy tutaj

tel. / fax 34 317 22 31
34 317 36 90

adres

facebook YT logo bip logo