logo SZ NR 1 w Kłobucku

Sprzątanie miejsc pamięci narodowej na cmentarzu parafialnym w Kłobucku przed świętem Wszystkich Świętych stało się jedną z cyklicznych działalności 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole.

27 października harcerze wraz z harcmistrz Beatą Plutą sprzątali i myli groby polskich żołnierzy oraz zapalili na nich znicze z biało czerwoną wstążką. Pamiętali o grobach zasłużonych i społeczników, którzy znaleźli miejsce swojego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Kłobucku. Harcerze zapalili również znicze w miejscach ważnych dla kłobucczan: pod pomnikiem Jana Długosza, Władysława Sebyły, Józefa Piłsudzkiego i kamieniem upamiętniającym 100 – lecie harcerstwa na ziemi kłobuckiej.

Takie działania to wyraz szacunku dla tych, którzy polegli w walce o wolność i ważny element wychowania patriotycznego. Harcerze w ramach swoich działań pamiętają o przeszłości, by dbać o lepszą przyszłość. Działania podjęte przez harcerzy z naszej szkoły wpisują się w akcję #SzkołaPamięta organizowaną przez MEiN.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr