logo SZ NR 1 w Kłobucku
Wizyta przygotowawcza w ramach Comeniusa
minZespół Szkół Nr 1 po raz kolejny będzie uczestniczył w programie Comenius – partnerskie projekty szkół, tym razem w projekcie „Zdrowie poprzez odżywianie i ruch”. Projekt będzie realizowany przez dwa lata i ma na celu przekazanie młodzieży wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, kształtowanie świadomości konsumenckiej, propagowanie zdrowego trybu życia, a także zapoznanie uczniów z unijną polityką jakości produktów rolnych oraz dostosowywaniem polskiego prawa do prawa Unii Europejskiej w zakresie produkcji żywności modyfikowanej genetycznie.
Uczniowie i nauczyciele ZS Nr1 będą uczestniczyć w wyjazdach do państw partnerskich uczestniczących w tym projekcie: Niemiec, Austrii oraz Włoszech. Zaplanowany jest również przyjazd młodzieży z państw partnerskich do naszej Szkoły.
W wizycie przygotowawczej, która odbyła się w październiku w Niemczech wzięły udział koordynator – Magdalena Trzepizur wraz z Joanną Morawską. Podczas spotkania ustalono harmonogram wyjazdów, omówione zostały założenia i cele projektu na najbliższe dwa lata.

Do wiadomości podała mgr Magdalena Trzepizur

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr