logo SZ NR 1 w Kłobucku
„Zdrowie poprzez ruch i odżywianie się”
min_3min_1min_2W dniach 21.09-25.09.2014roku odbyła się kolejna wizyta uczniów w ramach Programu Comenius. Spotkanie odbyło się w szkole w Mittersill w Austrii. W spotkaniu  oprócz szkoły austriackiej i polskiej wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół w  Simmern/Niemcy oraz w Treviso/Włochy, Zespół Szkół nr1 reprezentowali uczniowie Mateusz Wieczorek i Damian Kemuś z klasy IVTI, Marta Waleszczyńska z klasy IILO oraz Dorota Puchała z klasy IITF.
Opiekę nad uczniami sprawowały mgr Dorota Szymczyńska oraz mgr Kamilla Strzeszyna.
Program wizyty był bardzo interesujący. Uczniowie oprócz pracy nad tematem projektu odwiedzili zawodową szkołę o profilu rolniczym, gdzie młodzież uczy się zawodów przydatnych do prowadzenia gospodarstwa w górach.
Młodzież wzięła również czynny udział w biegu organizowanym w ramach Tygodnia Zdrowia przez nauczycieli szkół znajdujących się w Mittersill. Warunkiem zaliczenia biegu (lub spaceru) było pokonanie piętnastu okrążeń (jedno okrążenie miało ponad 1 km). Miło nam poinformować, że Mateusz Wieczorek jako jedyny uczeń z Polski zaliczył dystans.
Ciekawym punktem programu była wizyta w Centrum Parku NarodowegoHoheTauern (Wysokie Taury) w Mittersill, gdzie poznali najważniejsze informacje dotyczące tego miejsca http://www.hohetauern.at/en/. Największą atrakcją był wjazd  kolejką gondolową na jeden z okolicznych  szczytów a następnie wspólny spacer wszystkich uczestników pośród pięknych alpejskich szczytów.
W ostatnim dniu wizyty odbyły się uczniowie prezentowali wyniki  ankiet przeprowadzonych w swoich szkołach na temat sposobu odżywiania się młodzieży. Prezentacje odbyły się podczas spotkania mieszkańców miasta Mittersill w ramach „Tygodnia Zdrowia” obywającego się w dniach 22.09-26.09.2014 roku.

Do wiadomości podała p. K. Strzeszyna

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr