logo SZ NR 1 w Kłobucku
Sprawozdanie z wizyty u Włochów
min_1W dniach 27-30 kwietnia 2015 roku odbyła się przedostatnia wizyta studyjna realizowana w ramach projektu Comenius "Zdrowie poprzez odżywianie się i ruch". Uczniowie (Dawid Cieśla, Paulina Smulska, Sylwia Kurzacz) wraz z opiekunami (p. Magdalena Trzepizur, p. dyr. Anna Nowicka, p. Joanna Morawska) udali się do miejscowości Treviso we Włoszech. Program wizyty był bardzo interesujący. Uczniowie zwiedzili Wenecję wraz z przewodnikiem, a także Padwę. Tematem spotkania był ogród jako miejsce rekreacji oraz produkcji zdrowej żywności. W związku z tym włoscy partnerzy zorganizowali również zwiedzanie pięknych ogrodów oraz farm, na których uprawiana jest ekologiczna żywność. Zaskoczeniem dla polskiej grupy była wizyta w gospodarstwie, które jest prowadzone przez osoby mające problemy psychologiczne, a także byłych więźniów.
Uczestnicy wymiany pracowali również nad projektem. Każda grupa z krajów partnerskich (Niemiec, Austrii, Włoszech) przedstawiła prezentację multimedialną na temat ziół uprawianych w ogrodach w danym kraju. Grupa z Polski przygotowała również prezentację na temat najpiękniejszych ogrodów w Polsce oraz krótki film przedstawiający pracę uczniów ZS Nr1 nad makietami ogrodów.
Pod koniec wizyty omówiono również następne spotkanie, które będzie miało miejsce w Polsce. Będzie to ostatnia wizyta podsumowująca dwuletnią pracę nad projektem.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr