logo SZ NR 1 w Kłobucku
Podsumowanie projektu "Zdrowie poprzez odżywianie się i ruch"
min_4W dniach 26-28 maja 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji dwuletniego projektu Comenius. Głównym celem wizyty w Polsce było zaprezentowanie działań przeprowadzonych w ramach projektu Comenius przez wszystkie kraje partnerskie – Polskę, Niemcy, Austrie i Włochy.
Uczniowie z Polski przedstawili w swojej prezentacji multimedialnej mnóstwo przedsięwzięć, nad którymi pracowali pod czujnym okiem nauczycieli oraz koordynatora projektu – pani Magdaleny Trzepizur.
W trakcie dwuletniej pracy nad projektem w Zespole Szkół Nr 1 przeprowadzono mnóstwo konkursów i akcji związanych z tematyką projektu, na przykład konkurs na logo projektu, konkurs na fotografię kulinarną i sportową, akcję plastyczną "Mój wymarzony ogród", akcję profilaktyczną "Stop nałogom" i wiele, wiele innych.
Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 zaprezentowali również "produkty" pracy nad projektem – między innymi makiety ogrodów, przewodnik po dodatkach do żywności, a także międzynarodową książkę kucharską. W ramach pracy nad projektem powstało także bardzo dużo prezentacji multimedialnych, takich jak na przykład "Kuchnia Polska dawniej i dziś", "Analiza reklam produktów żywnościowych", "Zioła w polskich ogrodach", "Analiza sklepiku szkolnego" oraz "Analiza nawyków żywieniowych wśród młodzieży".
Po prezentacjach wszystkich krajów koordynator projektu podzielił uczniów na grupy międzynarodowe i przeprowadził quiz na temat zdrowego stylu życia. Zakończenie imprezy uświetniły występy taneczne dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz obecność przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kłobucku – pana starosty Henryka Kiepury oraz pana wicestarosty Macieja Biernackiego.
Podczas wizyty studyjnej w Polsce uczestnicy projektu zwiedzili również Muzeum Chleba w Radzionkowie, w którym mogli zapoznać się z historią wypiekania chleba oraz zobaczyć rozmaite sprzęty kuchenne z dawnych lat. Największą atrakcją okazało się jednak wypiekanie własnego chleba i jego degustacja.
Bardzo miłych wrażeń dostarczył również wyjazd do Wrocławia, gdzie uczestnicy projektu zwiedzili Afrykarium, ZOO, a także Stary Ratusz na Rynku, archikatedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, Ossolineum oraz Stare Miasto.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr