logo SZ NR 1 w Kłobucku
„Jak pracuje technik kryminalistyki”
min_109.03.2017r. uczniowie z klas II o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku odwiedzili kłobucką komendę Policji. Celem kolejnych zajęć programowych było zapoznanie z pracą technika kryminalistyki. Prowadzący zajęcia policjanci scharakteryzowali podstawowe typy śladów i dowodów, pokazali licealistom zestawy do ich zabezpieczania. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadali o działaniach podejmowanych w celu zabezpieczenia różnorakich śladów oraz ich analizie i wykorzystaniu w procesie dowodowym. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziła nowoczesna kabina wykorzystywana m.in. do wykonywania zdjęć sygnalitycznych.
Zajęcia koordynowała p. mgr Anita Ziomko-Nowak, opiekę pełniła p. mgr Beata Pluta

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr