09.10.2019 r. w „Jura Park extreme sports” w Biskupicach odbyły się zawody sportowo - obronne „ Proobronni Challenge Jura 2019”.

Organizatorem zmagań była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie a patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Częstochowy i Starosta Częstochowski.

Zawody miały na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu obronności oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Do zmagań zgłosiło się siedem szkół realizujących rozszerzenie mundurowe, pięć z powiatu częstochowskiego jedna z myszkowskiego i jedna z kłobuckiego. Nasz powiat godnie reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 - z Zagórza.

Nasi uczniowie w klasyfikacji ogólnej zajęli III miejsce.

Gratulujemy zawodnikom wiedzy, kondycji i umiejętności, a instruktorom przygotowującym ich do zmagań pani Anicie Ziomko-Nowak i panu Michałowi Kalke dalszych sukcesów w pracy zawodowej.