logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniach 23-24 maja 2024r. trzydziestu trzech uczniów z klas pierwszych o profilu ogólnopolicyjnym uczestniczyło w Obozie Szkoleniowo – Zaliczeniowym w COSSW w Kulach.

Tradycyjne rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjno - wychowawczych, przybliżających przeszłość naszego regionu „w Muzeum w Mokrej". Następnie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uczniowie poznali tajniki zawodu więziennika. W trakcie obozu uczestniczyli w pozorowanej akcji ewakuacyjnej, w zajęciach w oddziale mieszkalnym. Zostali zapoznani z zasadami stosowania środków przymusu bezpośredniego. Na strzelnicy utrwalili zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i odbyli trening strzelecki. W czasie marszu na orientację oddali hołd Powstańcom Styczniowym pod pomnikiem w Wąsoszu. Zwiedzili Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Wąsoszu Górnym, gdzie zapoznali się z warunkami odbywania kary pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego półotwartego. Mimo napiętego grafiku był czas na relaks, kontemplację przyrody i biwakowe atrakcje. Zajęcia koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak opiekę pełnili mgr Marzena Markisz, mgr Michał Kalke , mgr Mariusz Nicia

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr