„Bezpieczna droga do szkoły 2013”
min_klobuckW dniach 05-06.09.2013r.na ulicach Kłobucka w pobliżu szkół podstawowych można było zobaczyć wspólne patrole uczniów klasy II LOe2 o profilu ogólnopolicyjnym Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku i policjantów wydziału ruchu drogowego. Młodzież włączyła się w ten sposób w trwające działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły 2013”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Młodzież przeprowadzała dzieci przez najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych, ucząc w ten sposób jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Opiekę nad młodzieżą sprawowała mgr Anita Ziomko-Nowak. Obecność młodych ludzi w mundurach i żółtych kamizelkach odblaskowych sprawiała, że większość kierujących bardziej uważnie poruszała się po drogach. Działania tego typu są dla licealistów świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy niezbędnej w przyszłej pracy w służbach mundurowych.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak