,,Więzienie stracony czas”
min_1min_2min_3W dniach 7 i 10 marca 2014 r. Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach gościł uczniów naszej szkoły z klas I i II realizujących profil  ogólnopolicyjny. Młodzież regularnie, od kilku lat, odwiedza Ośrodek w Kulach, celem obecnego spotkania  było zapoznanie się z zasadami pracy Służby Więziennej. Uczestnicząc w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez wykładowców OSSW wysłuchali wykładu na temat roli Służby Więziennej, zadań Ośrodka Szkolenia i systemu szkolenia funkcjonariuszy.
Zostali zapoznani z problematyką patologii społecznych, a w szczególności uzależnieniami, przemocą rówieśniczą oraz przestępczością nieletnich. W trakcie zajęć obejrzeli film z pakietu edukacyjno-profilaktycznego ,,Więzienie stracony czas”. Po wykładzie teoretycznym, uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Poznali sprzęt ochrony osobistej, którym dysponują funkcjonariusze SW. Odbyli praktyczne ćwiczenia z zastosowania środków przymusu bezpośredniego, będących na wyposażeniu Służby Więziennej. Ćwiczyli sposoby poruszania się z bronią i postawy strzeleckie. Uczniowie poznali  zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Swoje predyspozycje i umiejętności strzeleckie sprawdzali na strzelnicy pneumatycznej.
Na zakończenie zajęć zostali zapoznani z ogólnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Może dzięki tym spotkaniom, któryś z naszych uczniów stanie się w przyszłości więziennikiem? Zajęcia przygotowała i koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak, opiekę sprawowali wychowawcy klas: IILOe1–mgr A. Borowczyk–Szymanek, IILOe2-mgr D. Szymczyńska, ILO1–mgr W. Grzybowski, ILO2-mgr M.Kalke, ITEL-mgr I. Szczepaniak i ITI–mgr W. Wilk

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak