Pierwsza Pomoc Przedmedyczna to nasza specjalność!
min_3Mogą śmiało powiedzieć uczniowie z naszej szkoły. Czego niezaprzeczalnym dowodem jest zajęcie III miejsca w XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy organizowanego 16.04.2014r. przez Stowarzyszenie Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasz powiat reprezentowała drużyna w składzie: Robert Matyszczak i Krzysztof Wiecha z kl. IILOe1 (tzw. ogólnopolicyjnej) oraz opiekun mgr Anita Ziomko-Nowak-koordynator ds. klas ogólnopolicyjnych. Tegoroczne zmagania odbywały się w jednej z gliwickich szkół ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy mieli za zadanie udzielić pomoc przedmedyczną w konkretnych sytuacjach np.: utonięcie, epilepsja, rany: postrzałowa, cięta brzucha, z ciałem obcym oraz wykazania się umiejętnościami wykonania rko, zastosowania defibrylatora i środków opatrunkowych. Konkursy propagujące zasady bezpieczeństwa cieszą się dużym zainteresowaniem, o popularności i profesjonalizmie zawodów organizowanych przez SASP niech świadczy udział drużyn z kraju i zagranicy. W tym bowiem roku rywalizowaliśmy nie tylko z przedstawicielami szkół polskich, w zawodach wystartowały dwie drużyny z Czech.
Zwycięzcom oraz opiekunowi, który przygotowywał drużynę do zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do wiadomości podała mgr A. Ziomko-Nowak