„Jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia i materiał dowodowy?”
min_1min_2To temat dwugodzinnych zajęć z edukacji ogólnopolicyjnej które odbyły się w naszej szkole 22.05.2014r. Uczestniczyli w nich uczniowie klas drugich realizujący rozszerzenie ogólnopolicyjne. Celem zajęć było sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu pracy wydziałów: prewencji, dochodzeniowo-śledczego i rzecznika prasowego. W trakcie zajęć przeprowadzonych w formie ćwiczeń praktycznych uczniowie zmierzyli się z: pracą technika, metodami zabezpieczanie śladów i dowodów oraz specjalistycznym sprzętem stosowanym w kryminalistyce. Zajęcia zorganizowały: asp. Alina Borkowska i mgr Anita Ziomko-Nowak. Ćwiczenia były doskonałą okazją do zapoznania się z praktyczną stroną pracy w różnych wydziałach policji. W zajęciach uczestniczyli: technik policyjny i oficer prasowy policji z KPP w Kłobucku.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak