Obóz szkoleniowo–zaliczeniowy w Kulach
min_k1min_k2W dniach 9-10 czerwca 2014 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się praktyczne zaliczenie przedmiotu edukacja ogólnopolicyjna. Od chwili podjęcia współpracy pomiędzy naszą szkołą, a Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, młodzież klas pierwszych co roku wyjeżdżała na dwudniowy obóz, gdzie wykładowcy działu szkolenia, kadr i spraw socjalnych prowadzili zajęcia z wychowania fizycznego, samoobrony, posługiwania się bronią i budową poszczególnych jednostek broni oraz strzelania z broni długiej i krótkiej. Wiele frajdy sprawiły zajęcia z wykorzystaniem pantballa.
Dla klas pierwszych obóz był również podsumowaniem pracy na macie oraz na pływalni. Przez cały rok uczniowie nabywali umiejętność samoobrony oraz pływania, podczas obozu wyłonili się w zawodach najlepsi z dwóch klas pierwszych ogólnopolicyjnych. W pływaniu poszczególne miejsca zajęły dziewczęta: 1) Angelika Pawlica, 2) Dominika Gancarek, 3) Ewa Dobrowolska, oraz wśród chłopców: 1) Jakub Korkus, 2) Tomasz Napieraj, 3) Łukasz Drynda. W samoobronie najlepszą „grapp lerką” okazała się Karolina Surdyk, a najlepszym „grapplerem” Dominik Lisek. Dzięki uprzejmości OSSW w Kulach, nauczyciele ZS Nr 1 z Kłobucka zorganizowała dla młodzieży również przeszkolenie i zajęcia na kajakach. Zajęcia prowadzili instruktorzy kajakarstwa, a bezpieczeństwo na wodzie zapewniał Ratownik WOPR. Nauczyciele i młodzież nocowała niedaleko ośrodka w przystani myśliwskiej, w ośrodku bezpośrednio u zbiegu rzek Warty i Liswarty. Oprócz stricte zajęć z edukacji ogólnopolicyjnej, opiekunowie przygotowali podczas obozu 12 km marsz w terenie na orientację z mapą oraz wspólne ognisko. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Mariusz Nicia, p. Piotr Borowski, p. Wojciech Grzybowski, p. Iwona Szczepaniak, p. Anita Ziomko–Nowak oraz p. Michał Kalke.

Do wiadomości podał mgr Michał Kalke