VII Wszechnicy Profilaktyki Społecznej – Dopalacze
min_2min_1Dnia 19 listopada 2014r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach  odbyła się VII edycja Wszechnicy Profilaktyki Społecznej.  Uczestnikami byli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół a także słuchacze szkolenia zawodowego dla podoficerów Służby Więziennej o specjalizacji ochronnej. ZS Nr1 reprezentowali uczniowie klas I realizujący profil ogólnopolicyjny. Opiekę sprawowały: mgr M. Zych i mgr B. Leszczyńska, całość koordynowała mgr A. Ziomko-Nowak.
Imprezę otworzył spektakl pt. „Diabelski młyn” wystawiony przez Teatr "Moralitet" z Krakowa. Młodzi aktorzy w przedstawieniu ukierunkowanym na przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, pokazali niekorzystne zjawiska, jakimi są: hazard, gry komputerowe, używanie narkotyków i dopalaczy.
Wśród  gości zaproszonych na Wszechnicę byli: mjr Halina Pietruszewska - kierownik oddziału terapeutycznego oraz kpt. Iwona Wojewódzka – kierownik działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Lublińcu. Komisarz Policji Jacek Wrona, który służył w pionie do walki z przestępczością narkotykową m.in. Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji w Warszawie. O zagrożeniach pojawiających się na naszym terenie  wypowiadali się: st. aspirant Zbigniew Kleszczyński i sierż. sztab. Łukasz Borowiecki z Zespołu ds. nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie oraz podinspektor Andrzej Tobolski - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Do wiadomości podała: p. A. Ziomko-Nowak