Czy człowiek może być towarem?
minZastanawiali się 04.12.2014r. uczniowie klas II realizujący rozszerzenie policyjne.  Okazją do rozważań o współczesnych formach handlu ludźmi były zajęcia programowe z edukacji ogólnopolicyjnej  prowadzone przez Rzecznika KKP w Kłobucku. W trakcie zajęć: "Problemy współczesności–handel ludźmi" młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak działają przestępcy, jakich technik manipulacji używają  oraz co robić i gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą handlu ludźmi.Przedstawicielka kłobuckiej policji podkreślała, że sprawcy tego typu przestępstw łatwo zbliżają się do swoich ofiar, ponieważ działają z premedytacją i w jasno określonym celu. Młodzież poznała rodzaje przestępstw związanych z handlem ludźmi i skuteczne formy pomocy dla osób dotkniętych tym rodzajem przestępstw. Uczniowie obejrzeli też filmy przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przedstawiają metody działania przestępców wykorzystujących ludzi do pracy przymusowej. Zajęcia koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A.Ziomko-Nowak