"RKO to jest to"
minmin_1Zajęliśmy III miejsce w Wojewódzkim Konkursie wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy "RKO to jest to" zorganizowanym 09.06. 2015 r. w kategorii -  Szkoła Gimnazjalna i Ponadgimnazjalna. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Gancarek, Ewa Dobrowolska z kl.IILOe1 i Paulina Smulska z kl.IITL, oraz kibicujący im koledzy z klas ogólnopolicyjnych. Konkurs odbył się w ramach projektu "ABC młodego ratownika" którym objęci byli w tym roku szkolnym uczniowie śląskich szkół. Zawodnicy mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny i udzielić pomoc przedmedycznej w konkretnych sytuacjach oraz wykazania się umiejętnościami wykonania RKO. Konkursy propagujące zasady bezpieczeństwa i promocji zdrowia cieszą się dużym zainteresowaniem, o popularności i profesjonalizmie niech świadczy fakt że w naszej kategorii wystartowały 22 drużyny. Projekt na etapie szkolnym i udział w konkursie koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak, opiekę sprawował dr Artur Dąbrowski.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak