„Praca w Holandii – co trzeba wiedzieć zanim się wyjedzie?”
min_2To temat konferencji zorganizowanej 21.10.2015r. przez KPP w Lublińcu pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, z udziałem funkcjonariuszy Policji Holenderskiej. Celem spotkania było podniesienie świadomości prawnej, dotyczącej kwestii pracy na terenie Holandii oraz ograniczenie ilości przestępstw związanych z wyzyskiem, zmuszaniem do prostytucji i pracy niezgodnej z prawem obywateli polskich w Holandii. Wynagrodzenie niższe od obiecanego, brak ubezpieczenia, fatalne warunki mieszkaniowe, praca bez umowy lub nawet brak pracy, czy wysokie koszty pobytu, to tylko niektóre zagrożenia jakie mogą spotkać wyjeżdżających do pracy za granicą informowały przedstawicielki holenderskiej policji i pozarządowej organizacji Fair Work. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowały p. mgr Anna Luberda-Sztyk, pedagog szkolny i p. mgr Anita Ziomko-Nowak koordynator ds. klas ogólnopolicyjnych.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak