Handel ludźmi
min17 i 19 maja policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KPP w Kłobucku odwiedzili naszą szkołę. Podczas prelekcji dla młodzieży z klas I i II mundurowi przedstawili zagadnienia dotycząceproblematyki handlu ludźmi. Wizyta policjantów miała na celu uświadomienie realności zagrożenia oraz wskazanie sposobów ochrony przed tego rodzaju przestępczością. W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci zwracali szczególną uwagę na ryzyko wynikające z podejmowania pracy za granicą. Uczniowie otrzymali ulotki z praktycznymi poradami dla osób wyjeżdżających do pracy poza granicami kraju. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentacje multimedialną oraz filmy ukazujące skalę tego zjawiska.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak